Stop dezinformacji

Stop dezinformacji

Przewodnik dla dziennikarzy i redakcji

Stop dezinformacji to praktyczny przewodnik po świecie internetowych fejków i manipulacji stworzony z myślą o ludziach mediów. Dzięki niemu dowiesz się:

  • jak rozpoznać fejka, fałszywe konto, podejrzaną stronę internetową czy fotomontaż;
  • jak skutecznie dotrzeć do odbiorców z odkłamaną informacją; 
  • jak długofalowo budować zaufanie do swojego medium;
  • jak radzić sobie cyfrowymi zagrożeniami związanymi z demaskowaniem dezinformacji.

Publikacja jest zwieńczeniem projektu prowadzonego przez Fundację Panoptykon we współpracy z Fundacją Reporterów. Tworząc ją, korzystaliśmy z doświadczeń dziennikarzy biorących udział w organizowanych przez nas warsztatach, wyników polskich i międzynarodowych badań, zagranicznych rekomendacji oraz wiedzy ekspertów, m.in. dziennikarki śledczej Beaty Biel i prawniczki Doroty Głowackiej.

Stop dezinformacji to must have każdego dziennikarza. Dlatego udostępniamy go sieci za darmo na wolnej licencji. Jednak za dobrej jakości treści warto zapłacić. Jeśli chcesz wspierać Fundację Panoptykon w tworzeniu wartościowych publikacji, pobierając przewodnik, przekaż darowiznę. Możesz to zrobić szybkim przelewem za pośrednictwem systemu Polcard lub przelewem na konto: PL 43 1440 1101 0000 0000 1044 6058, PKO Bank Polski.

Możesz też wesprzeć darowizną Fundację Reporterów!

Your Registration Info

Twoje dane przetwarza Fundacja Panoptykon (ul. Orzechowska 4/4, 02-068 Warszawa, fundacja@panoptykon.org) w celu realizacji umowy darowizny – jest to niezbędne do jej wykonania oraz wypełnienia ciążących na Fundacji obowiązków prawnych (np. na podstawie przepisów dotyczących rachunkowości). Podanie danych jest dobrowolne, ale konieczne do przekazania darowizny. WięcejMniej

Pytamy o Twoje imię i nazwisko, by wiedzieć, z kim zawieramy umowę. Dzięki temu możemy np. wystawić zaświadczenie o przekazaniu nam darowizny (pozwoli Ci to odliczyć ją od podatku). Podanie adresu e-mail jest niezbędne do technicznej obsługi płatności. Służy nam on również – na podstawie naszego uzasadnionego interesu – do wysłania potwierdzenia wykonania przelewu i podziękowania za wsparcie. Jeśli nie życzysz sobie podziękowań, wyślij swój sprzeciw na adres: fundacja@panoptykon.org.

Masz prawo dostępu do treści swoich danych oraz żądania ich sprostowania, usunięcia oraz ograniczenia przetwarzania, a także prawo do przeniesienia danych. A jeśli uważasz, że Twoje prawa zostały naruszone, masz możliwość złożenia skargi do Prezesa Urzędu Ochrony Danych Osobowych.

Więcej informacji na temat ochrony danych osobowych znajdziesz w naszej Polityce prywatności.

Zanim przekażesz darowiznę, zapoznaj się także z naszymi Zasadami finansowania.

Pomiń ten krok