Stop dezinformacji

Stop dezinformacji

Przewodnik dla dziennikarzy i redakcji

Stop dezinformacji to praktyczny przewodnik po świecie internetowych fejków i manipulacji stworzony z myślą o ludziach mediów. Dzięki niemu dowiesz się:

  • jak rozpoznać fejka, fałszywe konto, podejrzaną stronę internetową czy fotomontaż;
  • jak skutecznie dotrzeć do odbiorców z odkłamaną informacją; 
  • jak długofalowo budować zaufanie do swojego medium;
  • jak radzić sobie cyfrowymi zagrożeniami związanymi z demaskowaniem dezinformacji.

Publikacja jest zwieńczeniem projektu prowadzonego przez Fundację Panoptykon we współpracy z Fundacją Reporterów. Tworząc ją, korzystaliśmy z doświadczeń dziennikarzy biorących udział w organizowanych przez nas warsztatach, wyników polskich i międzynarodowych badań, zagranicznych rekomendacji oraz wiedzy ekspertów, m.in. dziennikarki śledczej Beaty Biel i prawniczki Doroty Głowackiej.

Stop dezinformacji to must have każdego dziennikarza. Dlatego udostępniamy go sieci za darmo na wolnej licencji. Jednak za dobrej jakości treści warto zapłacić. Jeśli chcesz wspierać Fundację Panoptykon w tworzeniu wartościowych publikacji, pobierając przewodnik, przekaż darowiznę. Możesz to zrobić szybkim przelewem za pośrednictwem systemu Polcard lub przelewem na konto: PL 43 1440 1101 0000 0000 1044 6058, PKO Bank Polski.

Możesz też wesprzeć darowizną Fundację Reporterów!

Your Registration Info

Administratorem Twoich danych osobowych jest Fundacja Panoptykon (ul. Orzechowska 4/4, 02-068 Warszawa). Więcej informacji o tym, jak przetwarzamy dane osób przekazujących nam darowizny znajdziesz w naszej Polityce prywatności.

Pomiń ten krok