Kto (naprawdę) cię namierzył

Kto (naprawdę) Cię namierzył?

Facebook w polskiej kampanii wyborczej

„Kto (naprawdę) cię namierzył” to próba odpowiedzi na pytanie, czy skandal podobny do Cambridge Analytica mógłby zdarzyć się również w Polsce – i co zrobić, żeby zapobiec mu w przyszłości. Jeżeli zastanawiasz się nad wpływem cyfrowych megakorporacji na to, jak wygląda walka o wyborcę w sieci, sięgnij po nasz raport. Dowiesz się z niego m.in.:

  • jak polskie partie polityczne wykorzystują możliwości reklamowe Facebooka w walce wyborczej;
  • kto odpowiada za to, która reklama dotrze do potencjalnego wyborcy;
  • jak zapewnić przejrzystość kampanii wyborczej w mediach społecznościowych i umożliwić użytkownikom realną kontrolę nad wykorzystywaniem ich danych.

Chcemy, żeby rekomendacje zawarte w raporcie mógł przeczytać każdy, dlatego udostępniamy go w sieci za darmo na wolnej licencji. Jeżeli Twoja sytuacja finansowa Ci na to pozwala, pomóż tworzyć wartościowe treści i przekaż darowiznę organizacjom, które współtworzyły raport.

Wesprzyj Fundację Panoptykon. Wybierz kwotę z menu obok lub przelej pieniądze na konto o numerze: PL 43 1440 1101 0000 0000 1044 6058, PKO Bank Polski.

Wesprzyj Fundację ePaństwo. Przelej pieniądze na konto: PL 94 1090 1694 0000 0001 3204 5443, Bank Santander.

Your Registration Info

Administratorem Twoich danych osobowych jest Fundacja Panoptykon (ul. Orzechowska 4/4, 02-068 Warszawa). Więcej informacji o tym, jak przetwarzamy dane osób przekazujących nam darowizny znajdziesz w naszej Polityce prywatności.

Pomiń ten krok