Potrzebna pomoc! Musimy zapłacić 9 tys. zł, bo Facebook nie rozumie po polsku

W 2018 r. Facebook nagle i bez wyjaśnienia usunął konto Społecznej Inicjatywy Narkopolityki, organizacji, która wspiera osoby uzależnione od narkotyków i zajmuje się tzw. redukcją szkód. Dla SIN Facebook to podstawowy kanał komunikacji – bez niego trudno im skutecznie działać. W maju 2019 r., z naszą pomocą, SIN pozwała cyfrowego giganta za nieuzasadnioną blokadę. Sprawa utknęła, kiedy Facebook – firma obsługująca prawie 20 mln polskich użytkowników i użytkowniczek – stwierdził, że… nie rozumie po polsku. Sąd zobowiązał SIN do zapłacenia 8 841,56 zł za tłumaczenie dokumentów.

Musimy zapłacić tę kwotę, żeby kontynuować naszą walkę w sądzie.

Dorzuć się do walki z cenzurą w mediach społecznościowych! Pomóż nam chronić wolność słowa w sieci!

Cel zbiórki: 9000 zł*

Darczyńca - PL

Twoje dane przetwarza Fundacja Panoptykon (ul. Orzechowska 4/4, 02-068 Warszawa, fundacja@panoptykon.org) w celu realizacji umowy darowizny – jest to niezbędne do jej wykonania oraz wypełnienia ciążących na Fundacji obowiązków prawnych (np. na podstawie przepisów dotyczących rachunkowości). Podanie danych jest dobrowolne, ale konieczne do przekazania darowizny. WięcejMniej

Pytamy o Twoje imię i nazwisko, by wiedzieć, z kim zawieramy umowę. Dzięki temu możemy np. wystawić zaświadczenie o przekazaniu nam darowizny (pozwoli Ci to odliczyć ją od podatku). Podanie adresu e-mail jest niezbędne do technicznej obsługi płatności. Służy nam on również – na podstawie naszego uzasadnionego interesu – do wysłania potwierdzenia wykonania przelewu i podziękowania za wsparcie. Jeśli nie życzysz sobie podziękowań, wyślij swój sprzeciw na adres: fundacja@panoptykon.org.

Masz prawo dostępu do treści swoich danych oraz żądania ich sprostowania, usunięcia oraz ograniczenia przetwarzania, a także prawo do przeniesienia danych. A jeśli uważasz, że Twoje prawa zostały naruszone, masz możliwość złożenia skargi do Prezesa Urzędu Ochrony Danych Osobowych. Więcej informacji na temat ochrony danych osobowych znajdziesz w naszej Polityce prywatności. Zanim przekażesz darowiznę, zapoznaj się także z naszymi Zasadami finansowania.

Pomiń ten krok